Zastaw

Dodane: 15-03-2015 09:07
Zastaw pożyczki pod zastaw złota szczecin, że aby nabyć mieszkanie na kredyt i na tym nie stracić, lepiej będzie zgłębić temat. Podczas tzw. boomu na rynku nieruchomości, ceny mieszkań, działek i domów intensywnie wzrastały. Od roku 2008 ceny zaczęły spadać. W efekcie ci, którzy przeczekali, mogli nabyć...praktycznie identyczne mieszkanie (miasto, osiedle, metraż) za dużo niższą kwotę. Dobrze jest pamiętać o tym, że kredyt hipoteczny jest długoterminowy - najpopularniejszy to ten zaciągany na 30 lat. To bardzo długi okres kredytowania. Jeśli przepłaciliśmy za naszą nieruchomość, to sytuacja robi się niezbyt ciekawa - wartość spada, a rata kredytu pozostaje wysoka.

Banki

Ten sam problem dotyczy pożyczek, zwłaszcza długoterminowych, czyli hipotecznych. Taka ilość kredytów we franku pokazuje, jak przekonujący są doradcy. Wielu ludzi zaufało, nie zabezpieczając się wcale przed wzrostem kapitału do spłaty. Najwięcej stracili ci, którzy wzięli kredyt, kiedy frank miał najniższy kurs. Niestety, wielu z nich po prostu nie zdawało sobie sprawy z ryzyka, ponieważ zaufali specjalistom.

Dlatego nie ufaj doradcom - podejmij mądre decyzje, poświęć czas, by dowiedzieć się więcej o produktach finansowych, czytaj blogi poświęcone tym tematem i wątki na forach internetowych. Pamiętaj - sam musisz zadbać o swoje pieniądze!


Finanse na remont

Polacy bardzo chętnie sięgają po karty kredytowe oraz kredyty konsumpcyjne, często w niewielkich kwotach. Wiemy, że nie wszystko można sfinansować za pomocą własnych środków (zwłaszcza, jeśli ich brak), bywa że kredyt jest zwyczajnie koniecznością, ponieważ pewnych wydatków nie można uniknąć.

Takim przykładem może być remont domu, lub mieszkania. Często nie chodzi o przemalowanie ścian, czy położenie paneli na podłodze, ale chociażby o zakup opału, czy też instalacji grzewczej. Nie da się przełożyć remontu na później, jeśli dach przecieka. W takich wypadkach, jeśli nie mamy odpowiednich środków, to trudno - idziemy po kredyt.

Jak zaciągnąć taki kredyt i nie żałować? Banki mają bogatą ofertę kredytową, ale nie zawsze najlepszą da nam bank, w którym mamy konto. Owszem, mają pełną historię wpływów, więc ustalenie zdolności kredytowej jest szybkie. Pamiętajmy, że nie tylko oprocentowanie kredytu ma znaczenie. Może ono wydawać się bardzo niskie, jednak... jest jeszcze prowizja. Zanim skorzystamy z oferty, dobrze podliczmy wszystkie koszty, sprawdźmy czy nie żadnych ubezpieczeń, czy innych dodatkowych kosztów.


Co to jest kredyt inwestycyjny?

Kredyt inwestycyjny ? kredyt bankowy przeznaczany na finansowanie realizowanych przez kredytobiorcę przedsięwzięć, których celem jest odtworzenie, modernizacja lub powiększenie wartości majątku trwałego, jak również zakup wartości niematerialnych i prawnych bądź nabycie udziałów w przedsiębiorstwach lub długoterminowych papierów wartościowych.

Warunkiem uzyskania kredytu inwestycyjnego jest pozytywny wynik prowadzonej przez bank analizy ekonomiczno-finansowej kredytowanego przedsięwzięcia inwestycyjnego. Udzielając kredytów inwestycyjnych, bank zwykle wymaga udziału własnego przedsiębiorstwa, co redukuje ryzyko kredytowe ponoszone przez bank. Większe kredyty inwestycyjne często mają formę kredytów konsorcjalnych.

Kwota kredytu może zostać przekazana kredytobiorcy od razu w całości. Kredyt inwestycyjny może także być wypłacany w transzach lub mieć formę linii kredytowej. W pierwszym przypadku uruchamianie kolejnych transz jest zwykle warunkowane spełnieniem zobowiązań umownych. W drugim przypadku ? linii kredytowej ? umowa kredytowa nie precyzuje obowiązujących terminów i kwot wypłat środków.

Kredyt inwestycyjny udzielany jest na ogół na dłuższe okresy, a schematy spłat mogą być następujące:

równe raty kapitałowe, co jest równoważne malejącym ratom sumarycznym, gdyż odsetki są naliczane od coraz niższego kapitału;
równe raty sumaryczne (raty annuitetowe).

W zależności od umowy z bankiem, istnieje też możliwość jednorazowej spłaty kapitału w dacie zapadalności kredytu (ang. bullet repayment) lub przyjęcie nieregularnego schematu spłat kapitału, ustalonego indywidualnie dla danego kredytu.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kredyt_inwestycyjny© 2019 http://miasto.lebork.pl/