Ogród wokół naszego mieszkania nie może się obyć bez dróżki do drzwi, a cóż innego bardziej pasuje na ścieżkę, niż kostka brukowa? Warto zadbać o , by droga była profesjonalnie wyłożona.

O bruku z Wikipedii

usługi brukarskie Śląsk
Bruk ? nawierzchnia ulicy, placu lub chodnika utwardzona za pomocą układania na niej warstwy przylegających do siebie ściśle kamieni, kostek kamiennych, betonowych lub ceramicznych.
Nawierzchnię układa się na odpowiednio przygotowanej podbudowie z tłucznia i piasku, które służą wyrównaniu podłoża i drenażowi wody opadowej. Bruk jest trwały, łatwy do demontażu i naprawy. Początkowo termin bruk dotyczył głównie nawierzchni z kamienia polnego lub nieregularnych ciosów kamiennych, z czasem zaczął być używany także dla nawierzchni z kostek kamiennych lub betonowych.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bruk

Prace wykończeniowe

usługi brukarskie Śląsk Roboty wykończeniowe przy budowie domu to taki etap przy którym tak na prawdę kształtuje się końcowy wygląd naszego domu.
Dlatego na tym właśnie etapie warto zadbać o każdy szczegół, aby później uniknąć drogich i czasochłonnych poprawek, zarówno we wnętrzu domu jak i w ogrodzie. Ogród po robotach budowlanych jest zazwyczaj w opłakanym stanie.
Głównie goła ziemia, piach, a roślinność zdeptana i rozjeżdżona ciężkim sprzętem budowlanym.

Warto przestrzegać pewnej prostej zasady w takim przypadku: jeżeli chcesz kostkę brukowa w ogrodzie to połóż ją zanim zajmiesz się resztą ogrodu.

W ten sposób unikniesz kolejnych zniszczeń.

Różnorodność bruku

Kostka brukowa zasadniczo wykonana jest z betonu.

Jest to najzwyczajniej w świecie odlana forma, która może przybrać dowolny kształt, który zależy jedynie od fantazji. Dzisiaj bruk produkuje się z bardzo wytrzymałych mieszanek betonu z dodatkiem kruszyw lub pigmentów, które nadają mu różnych właściwości, np.

kolor.

Kształtem kostki można na tyle manipulować, że można nawet ułożyć parking bez użycia farby do oddzielania poszczególnych miejsc..

Dodane: 21-03-2016 10:50

Tagi: śląsk rybnik usługi budownictwo usługi brukarskie