Taxi w dużych miastach

jsce.Taxi dla biznesuLuksusowe taksówki to już nie rzadkość i usługa zarezerwowana jedynie dla tych z zasobniejszym portfelem. Większość taksówek biznesowych podnosi swoje standardy dla wygody swoich pasażerów oraz dla ogólnego do

Taxi w dużych miastach Potrzeba dostania się we wskazane miejsce w sporym mieście możne sprawić spore problemy. Ale na szczęście mamy , co pozwala na dość bezproblemowy transport i przewóz we wskazane miejsce.

Taxi dla biznesu

Luksusowe taksówki to już nie rzadkość i usługa zarezerwowana jedynie dla tych z zasobniejszym portfelem. Większość taksówek biznesowych podnosi swoje standardy dla wygody swoich pasażerów oraz dla ogólnego dobrego wrażenia. Nawet zwykłe taksówki miejskie maja coraz lepsze wyposażenie. Klimatyzacja, skórzane fotele, podgrzewane siedzenia to powoli norma w autach do transportu osobowego.

Limuzyny- bo tak można określić taksówki długodystansowe, najwyższej klasy, są oferowane przez coraz więcej firm, które zauważają potrzebę na takiego typu usługi. Wiadomo, że nie jest to dla wszystkich, ale też nie każdy musi podróżować w ten sposób. Jednak dla szanowanego biznesmena w drodze na spotkanie w innym mieście to usługa wręcz idealna.

Definicja taksówek w Wikipedii

Taksówka ? środek transportu miejskiego, licencjonowany samochód osobowy do wynajęcia wraz z kierowcą, nieposiadający z góry określonych tras.

Według polskiego prawa o ruchu drogowym taksówka to pojazd samochodowy, odpowiednio wyposażony i oznaczony, przeznaczony do przewozu osób w liczbie nie większej niż 9 łącznie z kierowcą oraz ich bagażu podręcznego za ustaloną na podstawie taksometru opłatą.

Służy do świadczenia nieregularnych usług przewozowych, pasażerskich lub pasażersko-towarowych, zazwyczaj stosunkowo niewielkiej odległości, w granicach miasta lub jego okolic. W wielu miastach na świecie, taksówki są malowane na jednolity kolorem np. w Wielkiej Brytanii czarny, w Niemczech kremowy, w USA i Azji żółty.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Taksówka

Taksometr w Wikipedii

Taksometr ? w przeszłości mechaniczny a obecnie elektroniczny przyrząd pomiarowy instalowany w pojazdach służących do usługowego prowadzenia działalności w zakresie przewozu osób i ładunków (taksówkach). Taksometry służą do obliczania (według ustalonych taryf) należności za długość drogi przebytej przez taksówkę lub za czas wynajęcia tej taksówki. Wyróżniamy dwa systemy naliczania opłaty za kurs: system S i system D.

System pojedynczy naliczania opłaty S (ang. Single Application of Tariff).

Opłata naliczana jest z wykorzystaniem taryfy drogowej albo taryfy czasowej w zależności od prędkości z jaką porusza się taksówka w porównaniu do prędkości granicznej równej ilorazowi wartości taryfy czasowej przez wartość taryfy drogowej. Dla prędkości taksówki większej od prędkości granicznej opłata jest naliczana z drogi a w przeciwnym przypadku z czasu. System ten jest obecnie użytkowany w Polsce.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Taksometr