Suplementy crossfit, białkowe i inne. Jak to się ma do treningu?

Dodane: 11-01-2016 12:05
Suplementy crossfit, białkowe i inne. Jak to się ma do treningu? Crossfit -świeża zajawka na ćwiczenia na hali fitness, a ponieważ zdobywa coraz większą popularność mamy nawet suplementy crossfit. Trudno nie spostrzec, że osoby ćwiczące ten sport osiągają dobre efekty w krótkim czasie.

Aktywności fizyczna a stan zdrowia

Trening i aktywność fizyczna dobrze wpływa na stan zdrowia, ale również na dobry stan psychiczny. Wydzielane podczas wysiłku fizycznego endorfiny mogą pomóc na lekkie stany depresyjne i złe samopoczucie.

Dodatkowo regularne ćwiczenia zmniejszają ryzyko zachorowania na szereg chorób. Począwszy od zawałów serca poprzez problemy z ciśnieniem i miażdżycą. Warto więc ćwiczyć, nie tylko dla postawnej, umięśnionej sylwetki, ale również dla zdrowia i dłuższego, bardziej szczęśliwego życia.

Profesjonalna opieka... podczas treningu

Profesjonalna opieka podczas treningu może być bardzo przydatna, zwłaszcza jeżeli idziemy na siłownię po raz pierwszy i nie mamy pojęcia o tym jak używać sprzętów. Trener osobisty dobierze najlepiej pasujący do naszych potrzeb i obecnego stanu zdrowia zestaw ćwiczeń. Doradzi też jaką dietę stosować i jakich suplementów używać.

Warto więc wydać o te parę złotych więcej i zdecydować się na taki trening pod okiem profesjonalisty- zaoszczędzi nam to wysiłku i możliwych problemów wynikających np. ze złego używania sprzętu. Nie mówiąc już o lepszych efektach takiego odpowiednio dobranego programu treningowego.

Co to jest glutamina

Glutamina w diecie sportowca pozwala bardzo efektywnie uzupełnić braki lub niedobory białek. Jak wiadomo białka są odpowiedzialne za budowanie mięśni, a przecież większości ludzi ćwiczących an tym właśnie zależy. Glutamina to idealny suplement zarówno przed jak i op treningu, ponieważ ma silne działanie neutralizujące kortyzol. Glutamina jest odpowiednie odżywi i nawodni komórki mięśniowe, co zaowocuje zwiększeniem się siły oraz masy mięśnia. Dodatkowo w procesie glukoneogenezy organizm zaczyna wytwarzać glukozę, co dam nam dodatkowy zastrzyk energii zarówno przed jak i po treningu.