Porady o roletach

Dodane: 14-03-2015 10:31
Porady o roletach Gdzie warto kupić żaluzje Białystok ?

Zapraszam do przeczytania poradnika.

Rolety nieprzepuszczalne

Ostatnio coraz częściej w oknach zakładamy drewniane żaluzje. Nic dziwnego, ponieważ są wyjątkowo ładne, czasami nie pasują do okna, ale o tym w innym tekście. Drewniane żaluzje dają prawie 100% nieprzepuszczalność, są więc całkiem skuteczną osłoną....Są jednak całkiem drogie, zwłaszcza robione na wymiar - kosztują kilkaset złotych za sztukę. Ale są wytrzymałe, nie blakną od światła i dobrze wyglądają.

Zanim podejmiemy decyzję, musimy mieć ustalony budżet, musimy też wiedzieć jaka ma być przepuszczalność światła.


Rolety czy żaluzje?

Co wybrać - rolety, czy żaluzje? Oczywistym jest, że zasłonięcie okna bywa koniecznością - nikt nie jest fanem ostrego światła padającego na monitor, czy też wścibskiego wzroku sąsiadów. Z tego powodu większość z nas rolety, lub żaluzje w oknach posiada.

Wybór pomiędzy jednym, a drugim produktem nie jest łatwy. W poprzedniej epoce żaluzje były znacznie popularniejsze, ale rolet jeszcze w naszych sklepach po prostu nie było. Zarówno rolety, jak i żaluzje mogą mieć różne kolory. Zasadniczą różnicą jest jednak materiał, z którego są wykonane. Żaluzje mogą być drewniane, aluminiowe, lub plastikowe. Rolety są zawsze tekstylne, mają tez różny stopień przepuszczania światła.


Jak kosztowne są rolety?

Rolety nie są szczególnie tanie, prościej i taniej jest przemalować ściany, niż wybrać nowe rolety. Dlatego trzeba dobrze przemyśleć ich kolor, ja polecam wybrać coś neutralnego, w raczej stonowanych odcieniach. Sprawdzą się wszystkie odcienie szarości, biel, subtelne beże, ewentualnie jasne brązy. Mocne kolory są wymagające, dlatego odradzam taki wybór.

Ważny jest rodzaj mocowania, ale większość modeli jest uniwersalna - można je zamontować na ramie okna, wewnątrz wnęki okiennej, lub na suficie. Zazwyczaj zakłada się rolety do ramy okna, ale takie rozwiązanie ma tez wady - może powodować parowanie okien, a mocowanie mogą uszkodzić ramę (chociaż nie powinny, trzeba mieć jednak pewne doświadczenie w montażu).


Sposób na zasłanianie okien

Są różne metody zasłaniania okien. Od najprostszych zasłon składających się z płachty materiału po bardzo skomplikowane, wielofunkcyjne żaluzje.

Moim zdaniem jedną z najlepszych opcji jest zastosowanie rolet. Do wyboru jest kilka ich rodzajów. Mało tego - dzięki temu, że rolety mogą być wykonane z różnych rodzajów materiału to można je bez problemu dopasować do swojego wystroju wnętrza.

Również można dopasować kolor samego materiały jak i stopień przepuszczalności światła. To daje bardzo dużo możliwości.


Jakie rolety?

Jaką wybrać roletę? Na co zwracać uwagę, przed dokonaniem konsumenckiego wyboru, jak dobrać roletę do okna i wnętrza?

To nie są pytania, na które można uzyskać jedną prawidłową odpowiedź, zwłaszcza że jest parę rodzajów rolet.

Rolety dzielą się zasadniczo na te standardowe i na zamówienie. Z pewnością pierwszy rodzaj będzie kosztował mniej, jednak jeśli nasze okno nie mieści się w normach danego producenta, to trudno - musimy wybrać rolety na wymiar. Na zamówienie trzeba także wybrać rolety na okna dachowe.© 2019 http://miasto.lebork.pl/