Ogólnie o panelach fotowoltaicznych

Ogólnie o panelach fotowoltaicznych ogniwa fotowoltaiczne sklep

Historia centralnego ogrzewania słonecznego

Szwecja odegrała ważną rolę w rozwoju na dużą skalę ogrzewania słonecznego. Według danych (Dalenbäck, J. O., 1993), pierwsze kroki zostały wykonane na początku lat siedemdziesiątych w Linköping, Szwecja. Zachęcona tymi pracami Finlandia zbudowała swój pierwszy zakład w Kerava, w Holandii wybudowano pierwszy zakład w Groningen. Zakłady te zostały opisane w raporcie Międzynarodowej agencji energii (Dalenbäck, J. O., 1990). Należy pamiętać, że zakłady te posiadają magazyny do przechowywania ciepła na duża skalę.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Centralne_ogrzewanie_s%C5%82oneczne

Fotowoltaika ? warto?

W ciągu ostatnich nastąpił bardzo szybki rozwój wielu sposobów na pobieranie energii elektrycznej z otoczenia. To sprawiło, że nowe technologie stały się ogólnodostępne i nawet osoba, która nie posiada zbyt dużego kapitału może zaopatrzyć się w taką instalację. Wiele osób podchodzi jednak z rezerwą do fotowoltaiki. O ile w społeczeństwie kolektory słoneczne uzyskały już aprobatę, o tyle fotowoltaika jest jeszcze mniej rozpowszechniona. Jest to z pewnością kwestia świadomości na temat funkcjonowania takiego układu i zapewne z biegiem lat i ze wzrostem tej świadomości również instalacje tego typu staną się coraz bardziej powszechnie spotykane nawet w gospodarstwach jednorodzinnych.

Pożyteczna energia ze Słońca

Odnawialne źródła energii odgrywają we współczesnej elektryce i energetyce coraz bardziej istotną rolę. Chociaż tego typu instalacje są dopiero badane i w wielu przypadkach pozyskiwanie energii z odnawialnego źródła jest dopiero na etapie badań, to jednak istnieją pewne możliwości co do praktycznego wykorzystania odnawialnych źródeł energii w gospodarstwach domowych. bardzo chętnie wykorzystywanym źródłem jest w tym zakresie na przykład energia słoneczna, która może zostać przetworzona w prąd elektryczny za pośrednictwem specjalnych paneli słonecznych. Takie rozwiązanie jest nie tylko ekologiczne, ale także i ekonomiczne, wobec czego warto zainteresować się pozyskiwaniem energii elektrycznej w ten sposób.