Ogniwa, panele, kolektory słoneczne - kilka informacji

Dodane: 27-10-2016 04:48
Ogniwa, panele, kolektory słoneczne - kilka informacji hurtownia fotowoltaiczna

Czym jest termoliza wody?

W wysokich temperaturach (ponad 2500 K) następuje termiczny rozkład pary wodnej na wodór i tlen. Otrzymanie tak wysokiej temperatury jest możliwe dzięki zastosowaniu odpowiednich zwierciadeł skupiających promienie słoneczne, zatem rozbicie wody na wodór i tlen nie stanowi problemu. Trudne jest natomiast rozdzielenie tak powstałych gazów. Przy obniżaniu temperatury następuje bowiem ich ponowne spalenie (powrót do postaci wody). Trwają prace nad efektywnymi metodami rozdzielania wodoru i tlenu w tak wysokiej temperaturze. Pod uwagę brana jest między innymi efuzja możliwa dzięki dużej różnicy mas atomów wodoru i tlenu, oraz użycie wirówek. Konieczność pracy w tak wysokiej temperaturze powoduje duże straty energii, wysokie koszty budowy urządzeń, ich szybkie zużywanie się i małą sprawność.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Energetyka_s%C5%82oneczna#Uzyskiwanie_energii_z_promieniowania_s.C5.82onecznego

Plany co do rozwoju nowoczesnych form odnawialnych źródeł energii

Coraz większa grupa osób zdaje sobie sprawę z tego, że nieodnawialne źródła energii niebawem się wyczerpią. Wobec tego ludzkość potrzebuje nowoczesnych rozwiązań, które pozwoliłyby na uzyskanie energii ze środowiska. Jak wiadomo, w obecnych czasach nie wyobrażamy sobie życia bez elektryczności, dlatego też ważne jest, aby zapewnić sobie stałe dostawy prądu. Co więcej, ważne jest również dbanie o środowisko. Badania wskazują, że nieodnawialne źródła energii emitują bardzo dużo groźnych dla przyrody i organizmu ludzkiego zanieczyszczeń, stąd też zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii takimi, jak fotowoltaika, energia ze Słońca czy energia wiatrowa są coraz bardziej popularne.

Instalacje związane z odnawialnymi źródłami energii ? jak załatwić formalności?

Kto może pomóc nam, gdy chcemy ubiegać się o dofinansowaną instalację fotowoltaiczną czy kolektory słoneczne? Dlaczego nie zawsze można zainstalować układy do ekologicznego pobierania energii ze środowiska? O tym, czy otrzymamy takie dofinansowanie decyduje specjalna komisja, a pozyskanie środków na ten cel jest możliwe poprzez złożenie odpowiedniego wniosku w tej sprawie. Bardzo często pośrednictwem w załatwianiu funduszy na montaż instalacji związanych z odnawialnymi źródłami energii zajmują się specjalne firmy, które nie tylko projektują takie rozwiązania i zajmują się doborem odpowiednich paneli do użytku domowego czy przez firmę, ale także wykonują montaż takich instalacji.