Ogrodowa sztuka

nawadnianie trawnika
Sztuka ogrodowa ? zbiór działań obejmujących projektowanie ogrodów i założeń parkowych, ale nie tylko.
To również pielęgnacja zieleni, nowej oraz już istniejącej w danym miejscu.
To sztuka doboru właściwych roślin ich odmian do danego terenu i warunków klimatycznych tam panujących.
To sposób łączenia architektury i zieleni w taki sposób, aby pozostawały w harmonii ze sobą.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sztuka_ogrodowa

Ogród angielski w Polsce

Przestrzeń zielona w miastach jest coraz mniej bogata, wszelkie parki i skwery są robione na jedno kopyto.

Przecież jest tyle możliwości zaaranżowania tej przestrzeni w atrakcyjny dla mieszkańców sposób. Mamy na przykład ogrody i parki w stylu angielskim, na pewno każdy kojarzy taki styl z brytyjskich filmów.

Taki park z pewnością przyciągnąłby sporo ludzi chcących odpocząć od miejskiego zgiełku. Wykonanie go w Polsce nie jest niemożliwe, a koszty takiej inwestycji nie byłby większe od tego co z przestrzenią zieleni robi się teraz.

Ogrodowe problemy

Każdy domowy ogrodnik na pewno zmaga się z różnymi problemami w swoim ogrodowym królestwie.
Dla niektórych wręcz zniewagą jest, aby jakieś mszyce czy inne szkodniki podjadały róże czy inne kwiaty. Do walki z wszelkim robactwem każdy ma swoje metody. Jedni stosują środki będące owocem nowoczesnej chemii gospodarczej i pestycydy, inni natomiast stawiają na naturalne środki. W przydomowych ogrodach raczej te naturalne metody zwalczania wydają się być bardziej wskazane, bo przecież chcemy później ciszyć się zapachem natury, a nie kolejnych chemikaliów i środków owadobójczych- no ale co kto lubi..

Widok do druku: