Naprawa aut może być prosta!

Dodane: 24-07-2016 12:06
Naprawa aut może być prosta! Zawory turbiny EGR sklep

Wycieraczki - podział

Wycieraczki przegubowe - (potocznie klasyczne lub tradycyjne) - starszy typ wycieraczek, stosowany w starszych samochodach. Są to wycieraczki, które posiadają metalowe stelaże z przegubami, które spełniają rolę równomiernego dociskania pióra do szyby, tak aby równomiernie zbierały wodę z każdej części szyby. Ich wadą jest głośniejsza praca w porównaniu do wycieraczek nowszego typu.

Wycieraczki bezprzegubowe - (potocznie płaskie) - obecnie stosowany typ wycieraczek, w które są zaopatrywane fabrycznie nowe samochody. W porównaniu do klasycznych wycieraczek przegubowych pozbawione są ruchomych elementów, czyli stelażu z przegubami. Takiego typu wycieraczki, oprócz lepszego wyglądu łatwiej jest oderwać od szyby podczas mrozów i są mniej narażone na korozję. Ich podstawową wadą jest wysoka cena w stosunku do wycieraczek starszego typu.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wycieraczka

Nagłe serwisowanie aut

Bardzo często zdarza się, że przedsiębiorcy zajmujący się prowadzeniem firm z zakresu serwisowania aut decydują się na rozpoczęcie współpracy z ubezpieczycielem. W takim przypadku mogą oni znacząco zwiększyć liczbę swoich klientów, a i ubezpieczyciel zyskuje na tym poprzez znalezienie punktu, do którego może przekierowywać poszkodowanych kierowców. Trzeba jednak przyznać, że taka praca może wymagać jednak sporego wysiłku ze strony mechaników i elektryków samochodowych, ponieważ często naprawa auta, która podlega ubezpieczeniu jest nagła. Na polskich drogach niezwykle często dochodzi również do wielu wypadków, a wtedy naprawa uszkodzonego auta może okazać się naprawdę trudna do przeprowadzenia.

Czy naprawy w serwisach są drogie?

Naprawianie samochodu zawsze wiąże się z pewnymi kosztami, które w zależności od danego miejsca, będą większe lub mniejsze. Czasem wydaje nam się, że możemy zaoszczędzić na samodzielnych na prawach, jednak w ten sposób nie zawsze uda nam się poradzić sobie ze wszystkimi awariami. Jeśli chcemy, by nasz samochód został naprawiony szybko i profesjonalnie, powinniśmy go oddać do warsztatu, a to może nas nieco kosztować. Mimo, że cena może być w tym przypadku dość wysoka, warto pamiętać, że przecież płacimy tutaj za doświadczenie i wiedzę specjalistów, a ponadto zwykle dostajemy gwarancję, że naprawa będzie przeprowadzona prawidłowo i w razie jakichkolwiek problemów, wszelkie poprawi wprowadzone zostaną na koszt danego warsztatu.