Myjnie bezdotykowe i samoobsługowe

Dodane: 03-08-2017 08:39
Myjnie bezdotykowe i samoobsługowe części do myjni samoobsługowych

Czemu warto regularnie zaprowadzać samochód do myjni?

Nowoczesne myjnie samochodowe to dla właścicieli aut prawdziwa pomoc. Dlaczego? Pozwalają na błyskawiczne i co najważniejsze ? naprawdę bardzo dokładne umycie karoserii samochodu. Trzeba pamiętać, że dbanie o jej czystość przekłada się nie tylko na wygląd samochodu, ale również na kondycję lakieru. Ilość myjni samochodowych, które dzisiaj działają na rynku jest naprawdę bardzo duża, dlatego w pobliżu miejsca swojego zamieszkania prawdopodobnie znajdzie się myjnię, która będzie odpowiadała posiadanym oczekiwaniom. Nowoczesne myjnie bowiem dysponują pomocnym sprzętem i doskonałej jakości detergentami, dzięki którym możliwe jest szybkie pozbycie się nawet najbardziej kłopotliwych zabrudzeń. Duża ilość samochodów na rynku sprawia, że liczba myjni samochodowych powinna być jak adekwatna.

Mycie samochodu nie musi być problemem

Większość z nas chce, żeby samochód prezentował się atrakcyjnie, a to oznacza konieczność regularnego czyszczenia jego karoserii. Można to oczywiście zrobić samodzielnie, ale dla niektórych osób jest to duży problem, zwłaszcza jeśli nie dysponują wystarczającą ilością miejsca. Jakie jest więc inne rozwiązanie? Można zdecydować się na skorzystanie z usług profesjonalnej myjni samochodowej, która dysponuje odpowiednim zapleczem technicznym. W myjniach dotykowych najczęściej niezbędne jest posiadanie drobnych, którymi płaci się w automacie. Myjnie bezdotykowe natomiast zazwyczaj są obsługiwane przez wyspecjalizowanych pracowników, którzy mają na ten temat odpowiednią wiedzę.

Cytat z Wikipedii, hasło: Czyszczenie_parą Technologia

Woda jest podgrzewana w wytwornicy pary do około 180 °C, natomiast temperatura u wylotu dyszy może wahać się w granicach od 80° do 120° w zależności od temperatury otoczenia, długości węża parowego oraz jakości wytwornicy. Gorąca, sucha para emulguje tłuszcz, rozpuszcza brud i inne zanieczyszczenia oraz zabija mikroorganizmy na czyszczonej powierzchni (większość z nich ginie już w temperaturze 85 °C). Skuteczność dezynfekcji w zależności od zastosowanego urządzenia i metody czyszczenia może przekraczać 99,5%.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Czyszczenie_parą