Kurs języka obcego - dobry pomysł

Dodane: 25-08-2015 08:34
Kurs języka obcego - dobry pomysł Warto znać język angielski! Jeśli jesteś zainteresowany kursem języka obcego, to sprawdź szkoła języków obcych wejherowo

Kursy językowe - mają znaczenie dla pracodawcy?

Każdy z nas posiada świadomość, żeby naprawdę podnieść swoje kwalifikacje, musimy się uczyć języków obcych. I tak naprawdę to nie jest ważne,...czy jesteśmy humanistami, czy też ukończyliśmy politechnikę. Tak naprawdę najbardziej opłaca się to wszelkiego rodzaju ekspertom - informatykom, programistom, czy lekarzom. Nie tylko dzięki znajomości dodatkowego języka łatwiej będzie nam dostać pracę w Polsce, ale także otworzy nam drzwi do kariery za granicą. Nawet jeśli nie zamierzamy wyjeżdżać, to z pewnością czasowy staż wpłynie pozytywnie na zawartość naszego CV.

Różne rodzaje kursów językowych

Jeśli postanowiliśmy zapisać się na kurs języka obcego, zdecydujmy się na metodę szkoleniową, która będzie nam najbardziej odpowiadać. Nie zamierzam wspominać o różnych mnemotechnikach. Obecnie dość popularne są kursy językowe on-line. To jednak może się nie sprawdzić, jeśli nie potrafimy się zmobilizować do nauki samodzielnie - kontakt z lektorem motywuje! Istotny jest też native-speaker. Dzięki temu będziemy mogli przetestować nasze umiejętności językowe i komunikacyjne.

Jakie praktyczne znaczenie mają grupy językowe?

Jak już wcześniej wspominałam - to do jakiej grupy należy język, którego zamierzamy się uczyć ma znaczenie. Najprościej będzie nam opanować nowy język obcy, jeśli wcześniej mieliśmy do czynienia za takim, który zalicza się do tej samej grupy. Dla przykładu - jeśli znamy biegle włoski, czy też hiszpański, to możemy z łatwością opanować francuski. I będzie nam dużo łatwiej go opanować, niż innym. Żeby można było mówić o grupie językowej, muszą istnieć elementy wspólne. Właśnie dzięki podobieństwom, wynikającym często z tego samego pochodzenia, będzie nam dużo łatwiej.