Kto wyczyści brudny dywan?

pranie tapicerki wrocław zawodowych, to nie ma sensu się męczyć. Obecnie stawki na rynku są naprawdę korzystne - korzystanie z usług sprzątaczki we własnym domu nie jest szczególnie luksusowe. Profesjonalną firmę warto zatru

Dodane: 28-06-2017 02:54
Kto wyczyści brudny dywan? pranie tapicerki wrocław

Firma sprzątająca - warto skorzystać

Czy opłaca się zatrudnić pomoc domową? Cóż - w wielu wypadkach nawet bardzo. Jeśli masz duży dom i trudno ci go ogarnąć z powodu obowiązków zawodowych, to nie ma sensu się męczyć. Obecnie stawki na rynku są naprawdę korzystne - korzystanie z usług sprzątaczki we własnym domu nie jest szczególnie luksusowe. Profesjonalną firmę warto zatrudnić do sprzątania po remoncie - to naprawdę jest bardzo czasochłonne zadanie, na które niekoniecznie możemy mieć siłę, lub ochotę. Warto tez rozważyć taką opcję po większej imprezie, którą zorganizowaliśmy w domu. Lepiej jednak pomyśleć o tym w trakcie planowania takiego wydarzenia - każda firma sprzątająca ma swój grafik, i nie zawsze są dostępni. Podsumowując - nie zawsze musimy sobie ze wszystkim radzić sami. Jeśli sprzątanie cię przerasta, zastanów się nad opłacalnością skorzystania z usług firmy sprzątającej.

Sprzątanie po staremu

Kiedyś nasze mamy, czy też babcie dawały radę sprzątać bez tych wszystkich nowych wynalazków chemii gospodarczej. Czasy gdzie najlepszym środkiem na czyszczenie były rzeczy, które każda szanująca się gospodyni miała w kuchni. Do praktycznie każdego rodzaju zabrudzeń kuchennych używało się octu i sody oczyszczonej, to samo w łazienkach. Do mycia szyb genialne mikstury soku z cytryny i innych dodatków. Domy lśniły i to bez użycia środków chemicznych, które mogłyby podrażnić naszą skórę. Dzisiaj wiele gospodarstw domowych wraca do ekologicznych środków czystości.

Sprzątanie na zlecenie- można ekologicznie!

Czy w przy sprzątaniu komercyjnym można stosować niechemiczne środki czystości? Myślę, że można, a nawet byłoby to wskazane przy sprzątaniu np. szkół i przedszkoli, gdzie nasze pociechy przebywają sporo czasu.

Wiadomo, że pewne rzeczy trzeba wydezynfekować: toaleta itd. Jednak nie ma potrzeby traktowania tymi samymi środkami podłogi w korytarzu czy w kuchni- tutaj wystarczy ocet z sokiem z cytryny i trochę naturalnego płynu. Wystarczy odrobina dobrej woli, aby totalnie zrezygnować z chemii przy sprzątaniu na zlecenie.