Zmiana działania systemu grzewczego może przynieść ogromne oszczędności, jedną z opłacalnych propozycji jest . Co należy wiedzieć o ogrzewaniu?

Ucieczka ciepła

rekuperacja gdańsk rekuperacja gdańskEnergetyczna wydajność cieplna budynku determinuje jego zdolność do gromadzenia i utrzymywania ciepła.

Jego optymalizacja pozwala zwiększyć skuteczność naszego ogrzewania, przez co rachunki za ogrzewanie będą niższe. Identyfikacja problemów z izolacją budynku nie jest zadaniem prostym, zwłaszcza jeżeli ktoś w ogóle się tematem nie interesuje.

Takie poszlaki jak wilgoć na ścianach czy oknach lub wrażenie przeciągu mogą z powodzeniem wskazać nam miejsca mostów termicznych, gdzie ciepło najbardziej ucieka z budynku.

Definicja rekuperatora

W układach wentylacji mechanicznej lub klimatyzacji w nowoczesnych budynkach, w tym także w domach jednorodzinnych, stosuje się rekuperację ciepła w celu zmniejszenia zużycia energii oraz dobowej stabilizacji temperatury wnętrz. Wykorzystane ciepłe powietrze lub woda (na odpływach do kanalizacji) oddaje energię do układu, w którym ogrzewane jest świeże powietrze lub czysta woda.

Najprostszym rozwiązaniem stosowanym w układach wentylacyjnych jest rekuperator, tj.

wymiennik krzyżowy.

W bardziej zaawansowanych układach klimatyzacyjnych energia odzyskiwana jest z powietrza przez wymienniki ciepła w postaci paneli sufitowych.

Stosowane są też układy buforujące i przechowujące energię cieplną.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rekuperacja

Tanie grzanie

Rekuperator to dobry sposób na oszczędności, ponieważ pomaga minimalizować straty ciepła.

Jako, że jest wiele rodzajów rekuperacji dobrze jest skonsultować się z odpowiednią firmą, która zajmuje się tym tematem.

Wykonają odpowiednie pomiary oraz doradzą najlepsze rozwiązanie w danym budżecie. Urządzenie i jego montaż mogą na początku wydawać się drogie, jednak z czasem inwestycja z pewnością się zwróci. Idealnym połączeniem do rekuperacji są odnawialne źródła energii lub pompa ciepła.
.
Dodane: 25-07-2016 15:06

Tagi: dom gdańsk usługi rekuperacja ogrzewanie

Widok do druku:

rekuperacja gdańsk