Iglaki; niech zagoszczą w ogrodzie

w z zimą, przemawia to na ich korzyść. Więc nie czekajcie i zainwestujcie w Wasz ogród, sezon tuż tuż.Poświęć uwagę przestrzeniNie każdy ma w sobie zdolności do aranżacji....Dotyczy to zarówno wnętrz, jak i ogrodów. Trzeba poświę

Dodane: 05-03-2015 10:03
Iglaki; niech zagoszczą w ogrodzie W jaki sposób ładnie ożywić ogród i nadać mu bardziej eleganckiego wyglądu? Należy kupić , a nasz ogród będzie piękny i zdrowy. Ponadto rośliny tego typu prawie nigdy nie miewają problemów z zimą, przemawia to na ich korzyść. Więc nie czekajcie i zainwestujcie w Wasz ogród, sezon tuż tuż.

Poświęć uwagę przestrzeni

Nie każdy ma w sobie zdolności do aranżacji....Dotyczy to zarówno wnętrz, jak i ogrodów. Trzeba poświęcić dużo czasu by ogarnąć wszystkie trendy i style, oraz wybrać ten najbardziej pasujący do naszych gustów i potrzeb. Urządzanie i projektowanie zawsze ma charakter dynamiczny, nie powinno być od razu jednoznacznie określone.

Jeśli jesteśmy indywidualistami dobrze będzie poświęcić dużo czasu i uwagi aranżacji otaczającej nas przestrzeni. Zanim zadecydujemy, dobrze jest zadać sobie pytanie ? zależy nam głównie na aspekcie praktycznym, czy estetycznym? Nie zawsze da się pogodzić jedno z drugim.

W razie czego zawsze jest specjalista

Przy planowaniu, jak ma wyglądać nasz ogród, dobrze jest przede wszystkim określić na ile możemy się zaangażować. Nie warto dobierać efektownych roślin, ale wymagających specjalnej pielęgnacji, jeśli nie będziemy mieć na to odpowiednich zasobów, zarówno materialnych, jak i czasowych.

Dopasujmy się również do tego, jaką mamy przestrzeń do dyspozycji. Dla przykładu ogrody w stylu japońskim wymagają dużej przestrzeni. Gdy odpowiemy sobie na wszystkie nurtujące nas dylematy, dobrze byłoby wziąć pod uwagę opcję skorzystania z pomocy projektanta.

Ogród,fajny, ale trzeba umieć o niego dbać

Posiadanie domu z ogrodem ma też swoje wady. Wymaga poświęcenia dużej ilości czasu i wysiłku. Jeśli jest to nasze hobby, znamy się na roślinach i potrafimy je odpowiednio pielęgnować, to posiadanie ogrodu dostarczy nam dodatkowej satysfakcji.

Ale nie każdy musi być pasjonatem ogrodnictwa. Niektórzy chcą się cieszyć pięknem ogrodu, nie mając przy okazji odpowiednich zdolności do jego aranżacji.

Ciężko o natychmiastowy efekt

Jeśli nie jesteśmy zbyt wymagający, wystarczy nam ładny trawnik, kilka sosenek i skalniak. Gdy marzy nam się posiadanie naprawdę efektownej przestrzeni, dobrze byłoby bardziej się zaangażować.

Możliwości jest sporo. Można się inspirować ogrodami japońskimi, albo urządzonymi w stylu angielskim. Nie nastawiajmy się jednak na szybki efekt. Trzeba pamiętać o tym, że tworzymy żywą kompozycję, która będzie się rozrastać i zmieniać. Dobrze byłoby mieć wizję skończonej całości, by wiedzieć do czego dążyć wprowadzając zmiany.

Brytyjski ogród

Park angielski miał charakter nastrojowo-sentymentalny z elementami architektury sztucznie nawiązującej do przeszłości, np. sztuczne ruiny, obeliski, świątynie (folly), naśladujące gotyckie lub antyczne budowle. Ogrodnicy wykorzystywali naturalne warunki miejsca, w którym zakładali ogród. Unikali też płotów oraz parkanów. Zamiast sztucznych ogrodzeń pojawiły się skały, żywopłoty oraz strumienie.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ogród_angielski