Dlaczego warto chodzić do dentysty?

Dlaczego warto chodzić do dentysty?

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna - dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem operacyjnym jamy ustnej i okolic przyległych. Wyłoniła się w drugiej połowie XIX w. jako podspecjalność stomatologii wymagająca przygotowania ogólnochirurgicznego. Jest jedną z dwóch specjalności stomatologicznych (obok ortodoncji) uzyskiwanych w Polsce, których wzajemne uznawanie przez kraje członkowskie Unii, zagwarantowane zostało w Traktacie Akcesyjnym.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Chirurgia_stomatologiczna

Na czym opiera się nowoczesna stomatologia?

Coraz częściej gabinety stomatologiczne decydują się na świadczenie niepopularnych do tej pory metod leczenia ubytków zębowych. Takie metody, jak laserowe usuwanie uszkodzonych części zęba już nikogo nie dziwią. Co więcej, coraz więcej chętnych zgłasza się właśnie po to, aby w ten niekonwencjonalny dość sposób wyleczyć swoje zęby. Jest to bardzo korzystne dla pacjenta z uwagi na to, że takie metody są zwykle bezbolesne. Chociaż niektórzy stomatolodzy twierdzą, że leczenie w taki sposób jest tak samo skuteczne jak tradycyjne metody, to jednak wielu pacjentów jest nieufnych wobec takich alternatywnych metod leczenia dentystycznego. Pomimo to powstaje coraz więcej gabinetów świadczących tego typu usługi stomatologiczne.

Dlaczego przychodzimy do dentysty?

Oprócz najbardziej popularnej działalności stomatologicznej, to jest usuwania ubytków w zębach i leczenia powstałej próchnicy, wielu dentystów oferuje również innego rodzaju zabiegi. Wielu pacjentów przychodzących do stomatologa prosi o poprawienie wizerunku uzębienia. W niektórych przypadkach krzywe uzębienie czy przebarwienia mogą sprawić, że cała twarz wygląda naprawdę niekorzystnie. Wtedy stomatologia estetyczna może naprawdę zdziałać cuda. Już zwykłe wyczyszczenie zębów za pomocą specjalistycznych przyrządów może sprawić, że nasze zęby będą o wiele bielsze i bardziej zachwycające. Wielu osobom pomaga również także na przykład wyrównanie zębów poprzez spiłowanie ich, gdy są bardzo nierówne.