Części do twego auta - gdzie i jak?

Części do twego auta - gdzie i jak?

Części samochodowe ? zakup w Internecie

Od kilku lat możemy zauważyć, że liczba serwisów internetowych, za pośrednictwem których można zorganizować zakup wybranej przez nas części samochodowej ciągle wzrasta. Jest to związane nie tylko z tym, że motoryzacja jest bardzo popularnym zainteresowaniem i sposobem na spędzanie wolnego czasu, zwłaszcza wśród mężczyzn, ale także dlatego, że dzięki tego rodzaju serwisom można przeprowadzić wymianę danej części w naszym aucie w o wiele tańszy sposób niż wykorzystując serwisowanie samochodów przez specjalistę. Wobec tego popularność tego rozwiązania ciągle nabiera na sile i można się spodziewać, że w kolejnych latach nadal liczba klientów wybierających internetowy zakup części samochodowych będzie rosła.

Czym jest szyberdach?

Szyberdach (ang. sunroof, w autobusach: roof hatch) ? rodzaj okna zainstalowanego w dachu samochodu.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, nazwa nie ma nic wspólnego z szybą, tylko z "szybrem" (niem. Schieber (wym.: sziba) ? suwak; schieben ? przesunąć, spychać), czyli rodzajem uchylanej klapy. Szyberdach może być uchylany do góry lub przesuwany ku tyłowi samochodu, może także łączyć obie te funkcje. Szyberdach ułatwia wietrzenie pojazdu. Bardzo przydatny, gdy w upalny dzień zostawiamy auto na parkingu. Dzięki wymianie powietrza, temperatura w środku jest niższa niż w autach bez wentylacji.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Szyberdach

Części samochodowe ? oryginalne czy nie?

Jak wiadomo, oryginalne części samochodowe mogą być nieraz bardzo drogie, zwłaszcza jeśli myślimy o wymianie części w aucie z wyższej półki klasowej. Wiele osób szukając oszczędności postanawia zainwestować w używane części samochodowe lub zamienniki. Czy w tym przypadku wyższa cena to wyższa jakość produktu i czy decydując się na zamienniki popełniamy błąd? To właściwie zależy od indywidualnego przypadku. Czasem może okazać się, że zamiennik jest równie wartościowy jak oryginalna część, a nie jest konieczne instalowanie oryginału do sprawnej pracy naszego samochodu. Zdarzają się jednak również przypadki, w których zamiennik bardzo szybko ulega eksploatacji w związku z niższą jakością tego produktu i trzeba znowu wymienić daną część.