Czerp energię ze Słońca

Czerp energię ze Słońca

Coś ciekawego - klimatyzacja... solarna

Klimatyzacja solarna ? system klimatyzacji (chłodzenia), który wykorzystuje energię słoneczną.

Klimatyzacja solarna może być oparta na konwersji fototermicznej pasywnej, konwersji fototermicznej aktywnej i konwersji fotowoltaicznej (światło słoneczne zamieniane na energię elektryczną). Wykorzystanie energii słońca w klimatyzacji zwiększa bezpieczeństwo energetyczne poprzez ograniczenie importu surowców energetycznych oraz pozwala rozwijać innowacje technologiczne, Zielone miejsca pracy i zieloną gospodarkę. Klimatyzacja słoneczna będzie odgrywać coraz większą rolę w projektowaniu budynkach zeroenergetycznych.

Rozwój klimatyzacji solarnej zapobiega letnim black-outom energetycznym, poprzez ograniczenie wykorzystania energii elektrycznej z sieci. Klimatyzacja solarna stanowi najefektywniejsze wykorzystanie kolektora słonecznego

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Klimatyzacja_solarna

Instalacje paneli słonecznych i paneli fotowoltaicznych

Zarówno kolektory słoneczne, jak i coraz bardziej popularne w ostatnich czasach panele fotowoltaiczne najczęściej montowane są na dachach domów. Sprawia to, że nie tylko ta skomplikowana instalacja nie zajmuje przestrzeni wokół nas, co może wpływać na estetykę najbliższego otoczenia domu. Dzięki takiemu innowacyjnemu rozwiązaniu niewykorzystana zazwyczaj powierzchnia na dachu jest używana do produkcji energii na własne potrzeby. Wobec tego nie tylko możemy uzyskać prąd z własnego dachu, ale także możemy ochronić pokrycie dachowe przed zniszczeniami spowodowanymi na przykład nadmiernym nasłonecznieniem czy niekorzystnym wpływem innych czynników oddziałujących na budynek.

Produkcja energii a jej wpływ na środowisko naturalne

Ekologia jest bardzo istotna pod względem produkcji energii, gdyż coraz bardziej restrykcyjne normy nakazują nam dostosowanie się do bardziej zaostrzonego prawa. Aby zachować przyrodę w nieuszkodzonym stanie konieczne jest wprowadzenie nie tylko zmian w sposobie myślenia, ale i prawdziwych rewolucji, jeśli chodzi o energię elektryczną. Jak na razie, doskonałym rozwiązaniem na potrzeby rodzin wydaje się być energia pozyskiwana dzięki panelom fotowoltaicznym czy kolektorom słonecznym. Zwłaszcza w Polsce, gdzie mamy duże nasłonecznienie, warto skorzystać z takiej formy produkcji energii. Instalacja nie jest zbyt skomplikowana, a pozwala na wytwarzanie energii zgodnie z naturą.