Ciekawski i informacje o spódnicach i ich noszeniu

ch sporo znanych producentów spódnic i nie tylko. O spódnicach i spódniczkach.Spódnice i ich historiaPrzechodząc obok sklepu z ubraniami widzicie manekina ubranego w spódnicę- oczywiście, manekin przypomina kobietę bowiem utarło s

Ciekawski i informacje o spódnicach i ich noszeniu Stylowa spódnica praktycznie zawsze będzie świetnie wyglądała, jeżeli tylko zostanie dobrze dobrana. Dobrze jest rozejrzeć się w sklepach internetowych takich jak . Mają w nich sporo znanych producentów spódnic i nie tylko. O spódnicach i spódniczkach.

Spódnice i ich historia

Przechodząc obok sklepu z ubraniami widzicie manekina ubranego w spódnicę- oczywiście, manekin przypomina kobietę bowiem utarło się w naszych oczach iż jest to strój typowo damski, ale nie zawsze tak było. Kiedyś był to strój tylko i wyłącznie męski, bowiem kobiety chcąc zasłonić górną część ciała zakładały suknie. Mężczyznom wystarczył materiał opleciony wokół bioder, który z czasem został wyparty przez spodnie.

Obecnie męskie spódnice wciąż występują choć o wiele rzadziej od męskich, są głównie wykorzystywane pośród subkultur takich jak pagan goci, ale nie zaginęły w miejscach gdzie stanowią typowy dla danego kraju ubiór- najbardziej znanym i rozpoznawalnym tu przykładem jest Szkocja i jej szkockiej kilty.

O spódnicy w najpopularniejszej encyklopedii internetowej

Spódnica jest wierzchnią częścią garderoby (w kulturze europejskiej najczęściej garderoby damskiej i dziewczęcej) od pasa w dół. Istnieje wiele rodzajów spódnic.

Jako spódnica bywa mylnie określana sutanka ? dolna część stroju liturgicznego używanego przez ministrantów w Kościele rzymskokatolickim.
...

Obecnie męskie spódnice są obecne również wśród niektórych subkultur ? pagan goci często wdziewają szkockie kilty, a cyber goci długie czarne spódnice obcisłe na pośladkach, rozkloszowane, z rozcięciem z przodu z doczepionymi licznymi pasami parcianymi wiszącymi na klamrach (styl bondage).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Spódnica

Spódnice Midi

Spódnica midi czyli taka o średniej długości jest chyba najbardziej rozpowszechnioną i najbardziej różnorodną pośród wszystkich spódnic. Występuje w wielu krojach. Jednym z wariantów jest spódnica baleriny- zwiewna, o szerokim pasku, niegdyś noszona tylko przez baleriny podczas występów, teraz może stanowić strój każdej kobiety, zarówno w wydaniu eleganckim jak i luźniejszym.

Spódnica plisowana z wyglądu przypomina zwiewną harmonijkę, doskonale nadaje się dla kobiet o pełniejszych biodrach, chcących ukryć swoje uda. Spódnica bombka posiada dwie gumy utrzymujące ją na miejscu- na górze i na dole przez co dzięki ściągnięciu tworzy z niej klosz przypominający bombkę.