Ciekawe i intrygujące porady modowe

i bluzkach.O odzieży markowej- czyli drogiejOstatnimi czasy narodził się trend mówiący, że dobrze ubrać można się jedynie w drogich, markowych sklepach. Otóż nie tylko! Mniejsze, tańsze sklepy również oferują bogaty asortyment ub

Ciekawe i intrygujące porady modowe Zaopatrywanie się w ciuchy czasami jest sporym utrupieniem, jednak zakupy przez Internet na pewno to uprzyjemnią . to dobry pomysł na odświeżenie garderoby. Dzisiaj o modzie damskiej i bluzkach.

O odzieży markowej- czyli drogiej

Ostatnimi czasy narodził się trend mówiący, że dobrze ubrać można się jedynie w drogich, markowych sklepach. Otóż nie tylko! Mniejsze, tańsze sklepy również oferują bogaty asortyment ubrań- z pewnością znajdziemy w nim bluzkę czy spodnie dla siebie.

Na uwagę również zasługują sezonowe wyprzedaże i promocje w markowych sklepach- zamiast od razu rzucać się na najnowszą kolekcję bluzek, lepiej trochę poczekać, a na pewno spadnie ona z ceny i tym sposobem zamiast jednej, to najprawdopodobniej kupimy dwie w tej samej cenie. Często cierpliwość bardziej się opłaca niż pośpiech.

Czym jest bluzka?

Mało osób wie, że popularna górna część damskiej garderoby- bluzka, wywodzi się z męskiej koszuli. Noszona była przez kobiety w stroju ludowym od XVIII wieku. W XIX wieku zaczęto nosić ją ze spódnicą, a później również z kostiumem.

Od tamtego czasu minęło wiele setek lat, a zwyczajna bluzka dorobiła się niezliczonej wersji wzorów, krojów i kolorów. Wystarczy wejść do pierwszego lepszego sklepu odzieżowego aby zachłysnąć się różnorodnością. Dzięki tak wielkiemu dostępnemu wyborowi każda kobieta ma możliwość dobrać coś do swojego gustu i sylwetki, i tym samym stworzyć jedyną w swoim rodzaju kreację, którą będą zachwycać się inni.

Cele mody w Wikipedii

Cel praktyczny ? osłona przed zimnem, ochrona przy pracy;
Cel obyczajowości (etyczny) ? szanowanie intymności własnej i innych, nieprowokowanie;
Cel ozdobny ? zdobi człowieka, podnosi jego godność;
Cel seksualny ? zwraca uwagę u potencjalnego partnera seksualnego;
Cel reprezentacyjny ? dana moda reprezentuje pozycję lub stanowisko człowieka, jego poglądy, ideologię, światopogląd.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Moda_(styl)