Bezpieczeństwo i higiena pracy

Dodane: 01-11-2014 09:57
Bezpieczeństwo i higiena pracy bhp warszawa prowadzimy w sposób profesjonalny nie zapominając, że nawet najtrudniejszy temat można omówić przykuwając uwagę słuchaczy, z zapałem, ilustrując przykładami dodając szczyptę dobrego humoru. Zespół tworzą specjaliści z dziedziny bhp, ochrony przeciwpożarowej...oraz lekarze i ratownicy medyczni, pracujący w oparciu o wciąż uzupełnianą wiedzę i bogate doświadczenie zawodowe nabyte w różnych branżach poparte wykształceniem. Posiadamy także status ośrodka szkoleniowego co umożliwia nam prowadzenie każdego rodzaju szkoleń w dziedzinie bhp, szkoleń z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz pierwszej pomocy i dokumentowanie ukończenia szkoleń drukami

na temat szkoleń bhp

Prawdopodobnie najtańszym i najłatwiejszym sposobem na szkolenia bhp jest kupienie ich w wersji prze internet. Moim zdaniem z takiej formy szkoleń mogą skorzystać pracownicy biura.

BHP w przypadku pracy biurowej lub po prostu przy komputerze ma spore znacznie, zobacz czemu:
Przy pracy biurowej przy komputerze krzesło ma spore znacznie - wiadomo, że od siedzenia przez kilka godzin na źle dobranym krześle nic nam się nie stanie. Ale takie siedzenie i praca dzień w dzień może prowadzić do całkiem poważnych urazów i zwyrodnień. Wystarczająco dobre krzesło do komputera powinno mieć profilowane siedzisko z możliwością regulacji wysokości (najlepiej jeszcze stopnia pochylenia) oraz ergonomicznie profilowane oparcie. Oparcie musi porządnie przytrzymywać plecy - jak fotel kierowcy rajdowego. Bez tego można się "połamać". Życzę bezpiecznego używania kompa.

W Polsce mamy dość niejasne prawo dotyczące kwestii bhp ? firmy zatrudniające powyżej stu podwładnych muszą mieć swojego specjalistę bhp. Wydaje mi się, że mniejsze firmy też mają odpowiedni obowiązek. W końcu sporo firm prowadzących szkolenia bhp oferuje również outsoucing bhp.


Od rozpoczęcia pracy

Informacje w zakresie obowiązków prawnych szkoleń bhp

Cel okresowych szkoleń bhp jest następujący utrwalenie wiadomości z zakresu bhp zdobytych w szkoleniu wstępnym bhp zapoznanie pracowników z aktualnymi rozwiązaniami techniczno-organizacyjnymi

Szkolenia okresowe jak wynika z ustawy powinny zostać przeprowadzone w okresie nie dłuższym niż pół roku od rozpoczęcia pracy na określonym stanowisku.

Szkolenie dla pracodawcy oraz szkolenie okresowe należy zakończyć egzaminem sprawdzającym wiedzę objętą programem szkolenia oraz umiejętności wykonywania lub organizowania pracy zgodnie z przepisami i zasadami bhp.

Obowiązek szkoleń okresowych wynikają z Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 9 października 2007 r. (Dz. U. 196 poz. 1420) zmieniającym rozporządzenie w dziedzinie szkolenia w dziedzinie bhp Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 27-07-2004 r. (Dz. U. Nr 180, poz. 1860).


W internecie

Szkolenia bhp w internecie

Oferta szkoleń z bezpieczeństwa i higieny pracy w Polskim internecie jest dosyć nie mała. Wystarczy wpisać w Google słowo szkolenia bhp a zobaczymy ile jest stron internetowych firm z branży.
Są ich setki.

Tak wiec wychodzi na to, że wybór jest wprost ogromny. Możemy wybierać zarówno wedle kryterium ceny jak i kryterium lokalizacji. Mało tego - większość firm bhp z mojego miasta ma swoje strony internetowe - co za tym idzie nie ruszając się z domu mogę śmiało przebierać w ofertach.

Wadą większości ofert jest niestety skromny, często niewystarczający opis oraz brak jasnego cennika. A to właśnie cennik jest informacją bardzo ważną. Czy by na pewno jest tak trudno go sporządzić i zamieścić?

Ciekawą alternatywą dla standardowych szkoleń z bezpieczeństwa i higieny pracy są szkolenia internetowe. Tutaj akurat opisy usług są niezłe a do tego zawsze zamieszczane są cenniki. Oczywiście nie bez znaczenia jest cena - od kilkudziesięciu złotych za szkolenie. Naprawdę dobry pomysł. No i dobre jest to, że nie trzeba wychodzić z domu żeby takie szkolenie odbyć - wystarczy pouczyć się przy komputerze.© 2019 http://miasto.lebork.pl/